بازديد دكتر كريمي دبير كل سنديكاي بيمه گران ایران از شركت ارزيابان ايرانيان پوشش

بازديد دكتر كريمي دبير كل سنديكاي بيمه گران ایران از شركت ارزيابان ايرانيان پوشش


" توفیقات روزافزون ارزیابان خسارت با کارنامه ای درخشان "

توفیقات روزافزون ارزیابان خسارت با کارنامه ای درخشان

دکتر کریمی:

استفاده از ارزیابان خسارت موجب ایجاد وحدت رویه و نظم در صنعت بیمه و کاهش هزینه های ارزیابی خسارت برای بیمه گران می شود.

به گزارش خبرنگار مراقب بیمه، دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران روز گذشته با حضور در شرکت ایرانیان پوشش  ضمن تبریک ۱۳ آذر روز ملی بیمه و سالگرد تأسیس شرکت ایرانیان پوشش از بخش‌های مختلف واحد ارزیابی بازدید نمود.

وی با اشاره به ریاست کل خود در بیمه مرکزی در ادوار گذشته گفت: در آن زمان در خصوص آیین نامه ٨۵ بررسی‌های زیادی صورت گرفت و اعتقاد من به ارزیابی خسارت به صورت مستقل از آن زمان بوده است و همین را جزء برنامه های خود قرار داده بودم که ارزیابی و برآورد خسارت به ارزیاب مستقل واگذار گردد که با اعتراض شرکت های بیمه بدلیل اینکه تعداد ارزیابان خسارت محدود و به حد نصاب نرسیده بودند مواجه شدیم ولی در آینده مثل کشورهای توسعه یافته این اتفاق خواهد افتاد .

وی در ادامه افزود: توسعه به صنف ارزیابان خسارت نیاز به حمایت بیمه مرکزی و از یک طرف خود ارزیابان خسارت بایستی خود را توانمندتر کنند و تأثیر مستقل بودن برای بیمه گر کاملا مشهود باشد.

وی با تأکید بر اینکه انجام ارزیابی خسارت از سوی ارزیاب مستقل می‌تواند تضاد منافع را از میان برداشته و تسهیل امور مردم صورت خواهد گرفت، گفت: با وجود ارزیابان خسارت مستقل کارایی شرکت‌های بیمه و خروجی کار آن‌ها بهتر شده و کاهش هزینه های اداری داشته و حتی در صورت رضایت بیمه گذاران و اعتماد بیشتر به صنعت بیمه و باعث افزایش پرتفوی و ضریب نفوذ بیمه خواهد شد بیمه گرها می توانند روی فروش و نظارت بیشتر تمرکز کنند. 

در ادامه این جلسه ابراهیم ایران نژاد مدیرعامل شرکت ایرانیان پوشش ضمن تقدیر و تشکر از جناب دکتر کریمی دبیر کل محترم سندیکا و رئیس کل اسبق بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران  به ارائه چشم انداز برنامه ١٠ ساله شرکت پرداخت و گفت در ۱۳ آذر سال ۱۳۹۱ ایرانیان پوشش را بعنوان ایستگاه نوآوری صنعت بیمه منهای فروش راه اندازی کردیم و در حال حاضر  ماهانه ٢ میلیون پرونده درمان و ۵۰ هزار پرونده اموال را در ۳۷ شعبه و چندین کارشناس سیار در سراسر کشور برای شرکت های بیمه، ارزیابی می نمایم و با توجه به انتخاب درست و آموزش سرمایه انسانی تاکنون هیچ گونه شکایتی در بیمه مرکزی یا شرکت های بیمه نداشتیم و برای اعلام خسارت و درخواست کارشناس سیار بصورت الکترونیکی و همچنین تلفن ۱۴۰۱ بدون کد بصورت شبانه روزی حتی روزهای تعطیل برای بیمه شدگان فراهم کرده ایم و همچنین در حوزه های دیگر از جمله ارزیابی ایمنی، آموزش، حقوقی و ریکاوری، اکچوئری و داده کاوی، تحقیق و بازرسی، رسانه بیمه ای و …. ۱۲ شرکت زیر مجموعه راه اندازی و برای صنعت بیمه به استثناء فروش در تمام حوزه های تخصصی خدمات ارائه می نمایم.

 ابراهیم ایران نژاد مدیرعامل شرکت ایرانیان پوشش از جناب کریمی درخواست داشتند در مورد قراردادها و تعرفه و هزینه های ارزیابی در سندیکا این موضوع را مطرح و مصوب کنند که فعالیت کلیه شرکت های ارزیابی خسارت براساس یک نوع تیپ قرارداد و تعرفه ای در سراسر کشور باشد تا از قیمت شکنی و سلیقه ایی جلوگیری شود و در ادامه دکتر کریمی این درخواست را کاملا منطقی ارزیابی کردند و اشاره کردند در جلسات آتی حتما به این موضوع رسیدگی می شود.

در پایان ایران نژاد از حضور جناب آقای کریمی و هیأت همراه و از بیمه مرکزی بعنوان نهاد ناظر و اعتماد شرکت های بیمه تشکر و قدر دانی نمود.


انتشار : 18 آذر 1399 - 13:09 -- کد خبر: 12848‘99’