جعفر قادری نماينده مجلس:  ارزيابان خسارت با وجود تحريم ها خوش درخشيده اند

جعفر قادری نماينده مجلس: ارزيابان خسارت با وجود تحريم ها خوش درخشيده اند


" صنعت بیمه در مدار تعالی/ ارزیابان خسارت با وجود تحریم‌ها خوش درخشیده‌اند "

١٣ آذر بهانه‌ای شد تا پیشرفت‌های صنعت بیمه در سال‌های اخیر را مرور کرده و بر لزوم حمایت از این صنعت در شرایط تحریمی تأکید کنیم.

به گزارش خبرنگار مراقب بیمه ۱۳ آذر روز ملی صنعت بیمه و سالروز تأسیس شرکت ایرانیان پوشش بهانه‌ای شد تا گفتگویی با جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن تبریک و تشکر از فعالان صنعت بیمه کشور گفت: صنعت بیمه می تواند ریسک های سرمایه گذاری را در بخش های مختلف کاهش داده و به این ترتیب نقش کلیدی در توسعه ایفا کند. ارتقاء و پیشرفت صنعت بیمه، ارتباط مستقیم با رشد و توسعه اقتصادی، افزایش مبادلات و توسعه سرمایه گذاری ها دارد. صنعت بیمه به عنوان یک نهاد سرمایه گذار و تعهدش در قبال خسارات وارده می تواند تأثیر به سزایی بر اقتصاد کلان و رشد اقتصادی کشور داشته باشد و از آنجایی که یکی از اثرات مهم اقتصادی بیمه، حفظ ثروت جامعه و ثروت ملی است، اشخاص و نهادها ضمانت اموال و تأسیسات خود را با پرداخت حق بیمه مستمر، به شرکت های بیمه گذار واگذار می کنند.

بنابراین، با افزایش ضریب بیمه از طریق گسترش فرهنگ بیمه و تنوع بخشی به بسته های بیمه ای، فعالان اقتصادی وارد عرصه جدیدی از سرمایه گذاری ها می شوند و این سرمایه گذاری های جدید موجب توسعه و رشد اقتصادی در کشور خواهد شد و این امر فقط در صورتی محقق خواهد شدکه سرمایه گذار بداند هیچ خطری سرمایه او را تهدید نخواهد کرد و در این شرایط است که می تواند ریسک خطر را کاهش دهد.

وی حضور بیمه در کشور را کمک کننده ارتقاء امنیت در بسیاری از حوزه ها خواند و تصریح کرد: در کشور ما بیمه ها اقبال خوبی از سوی مردم داشته اند از این رو باید حامی صنعت بیمه باشیم تا مردم بتوانند به عنوان پشتیبان روی آن حساب کنند.

قادری تأکید کرد: بیمه ها در سال های اخیر توانسته اند بسیاری از دغدغه های مردم را در بخش های مختلف برطرف و بار روحی و روانی را از روی مردم بردارند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه صنعت بیمه در کشور ما در عین حالی که در حوزه های مختلفی توسعه پیدا کرده و انتظارات مردم را برآورده کرده باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، گفت: حمایت های بیمه ای باید توسعه یابد زیرا این مسیری است که کشورهای پیشرفته طی کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به ورود صنعت بیمه در کشور ما به جبران خسارت های ناشی از کرونا، افزود: بیمه ها خوشبختانه در این حوزه نیز ورود خوبی داشته اند از این رو لازم است موانع اجرایی از پیش پای بیمه ها برداشته شود تا خدمات دهی بهتر و بیشتر صورت بگیرد.

قادری همچنین با مثبت ارزیابی کردن عملکرد ارزیابی خسارت در ایران در سال های اخیر، گفت: خوشبختانه با سرعت خوبی ارزیابی خسارت در بخش های مختلف در حال انجام  انجام است، از این رو لازم است تقدیر از عملکرد صنعت بیمه در این حوزه با وجود تحریم ها صورت بگیرد.

سمیه خان محمدی

خبرنگار مراقب بیمه


انتشار : 13 آذر 1399 - 13:09 -- کد خبر: 12833‘99’