متن سخنراني مهندس ابراهیم ایران نژاد مديرعامل شرکت ایرانیان پوشش و موسس چندين برند معتبر بيمه اي در همايش مديران ايرانيان پوشش بمناسبت ١٣ آذر روز ملي بيمه و سالروز تاسيس این شركت

به نام حضرت دوست که به ما امکان داد تا بندگی اش را از راه خدمت به بندگانش با افتخار بجا آورم.

لحظات و روزگارانی در زندگی انسان وجود دارند که آن قدر پر خاطره و معنادارند که حتی تمام خستگی و زحمتی که برایشان انجام شده است را شیرین و معنادار می­سازند. امروز که از پشت این تریبون خانواده­ای این چنین پر شمار را می­بینم، دقیقا یکی از این روزها و ایام پرمعنا برای من است. این ایام بر شما مبارک باد. مبارک شمایید. ایام می­آیند تا از شما مبارک شوند. روز ایرانیان پوشش بر همه شما بزرگواران و اعضای خوب خانواده ایرانیان پوشش مبارک و فرخنده باد.

دیروز خانواده کم جمعیتی بودیم و پریروز کم تعدادتر و بدون اسم و رسمی. اما امروز بر شمارمان افزوده شده و شوکت و نام نیکی برای خود دست و پا کردیم و این ممکن نمی شد جز به لطف خداوند، با تلاش و کوشش شبانه روزی شما و جانفشانی هایی که از خود ارائه کرده اید. به پاس تمام تلاش هایی که برای شکوه نام ایرانیان پوشش و اهتزاز پرچم آن کرده اید، شما را سپاس می گویم و برایتان آرزوی عاقبت بخیری می­کنم. برای بنده به عنوان خدمتگزار و سکاندار این مجموعه افتخار بزرگی است که توانسته ام در طی این مسیر همراهی شما را داشته باشم.

شاید یادآوری این خاطره خالی از فایده نباشد که با دستانی خالی و با امکاناتی اندک کارمان را شروع کردیم، اما افکار بزرگی در سر و به بارور شدن شان باور داشتیم، توانایی­هایی در خودمان می­دیدیم و در عین حال به حکمت خدواندی و برکت گام­هایی که بسوی او برداشته می­شوند باور داشتیم. این گونه بود برای تحقق رویاهایی که در سر داشتیم عاشقانه و آگاهانه جلو آمدیم، از مشکلات و دشواری مواجه شدن با آن­ها نهراسیدم، به خدا توکل کردیم و با درایت و به پشتوانه سرمایه­های انسانی شرکت آن­ها را از سر راه برداشتیم، نا امید نشدیم و می­دانستیم نا امیدی خود گناه بزرگی است. از راه نترسیدیم، چون عاشق مسیر بودیم. اشو می گوید عشق ترس را محو می کند، همچنان که نور ظلمت را. و امروز چه روز بزرگی است، نه صرفا به خاطر دستاوردهایی که با هم به دست آورده­ایم، بلکه بزرگ از آن نظر که توانسته­ایم عظمت بندگی­مان را به نمایش بگذاریم و توانستیم قابلیت­هایی را که خداوند در وجودمان نهاده است پرورش دهیم و این گونه بود که مشکلات چه کوچک به چشم آمدند. آری ما بزرگی خودمان را به رخ مشکلات به ظاهر بزرگ کشیدم و این دستاورد بزرگی است و این تلاش­ها ستودنی هستند.

درخت ایرانیان پوشش امروز بزرگ و تنومند شده است و شاخ و برگ زیادی به خود گرفته است. رادیو و خبرگزاری مراقب بیمه، موسسه دادگر بیمه، موسسه دادرس بیمه، موسسه همیار بیمه (افسران تحقیق بیمه)، اندیشکده، آموزشگاه بیمه، موسسه کنکاش بیمه، موسسه نرم افزاری ایران دیار، شرکت امداد و رفاه ایرانیان پوشش، بخشی از شاخ و برگ های ایرانیان پوشش و دستاوردهایی هستند که به همت و هنرنمایی شما ایجاد شده است. این دستاوردها بر شما مبارک باد.

می گویند برای کارهای بزرگ و خطیر چند ویژگی لازم است: افکار بزرگ، افق های دور و پهناور، سخت کوشی و تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر، صلابت در کار، و در صدر همه اینها عشق به کار و سر از پا نشناختن. جبران خلیل جبران در مورد جایگاه عشق ورزیدن به کار می گوید: هنگامی که با عشق کار می کنی، خود را با خود، مردم و خدا پیوند می­دهی. کار با عشق آن است که پارچه­ای را با تار و پود قلب خویش ببافی، بدین امید که معشوق تو آن را بر تن خواهد کرد. کار با عشق آن است که خانه ای را با خشت محبت بنا کنی، بدین امید که محبوب تو در آن زندگی خواهد کرد. کار با عشق آن است که دانه ای را با لطف و مهربانی بکاری و حاصل آن را با لذت درو کنی، چنان که گویی معشوق تو آن را تناول خواهد کرد. و بلاخره کار با عشق آن است که هر چیز را با نفس خویش جان دهی و بدانی تمام پاکان و قدیسان عالم در کار تو می نگرند.

و بنده به عنوان سکاندار این مجموعه شهادت می دهم که خانواده ایرانیان پوشش واجد همه این ویژگی­ها بوده است و گرنه محال بود در مسیر پر سنگلاخ کسب وکار کشور طی مدتی کوتاهی گام­هایی این چنین استوار برداشت و این همه مسیر را پیمود. با وجود این، بر این باوریم هنوز اندر خم یک کوچه­ایم و راه درازی در پیش است که اگر خدای قسمت کند با هم عاشقانه و آگاهانه خواهیم رفت.

اما اگر می خواهیم در کسب وکار ارزیابی خسارت بیمه همچنان پر آوازه بمانیم، اگر می­خواهیم در ارائه خدمات و نوآوری­های نهادی همچنان نخستین و اولین باشیم لاجرم باید در چند مقوله هم خط شکن و صف شکن باشیم.

 • در اخلاق حرفه ای
 • در مشتری مداری و تکریم بیمه گزاران وبیمه گران
 • در رعایت قواعد و چارچوب های سازمانی
 • در مهارت آموزی های شغلی
 • در کسب دانش های فنی مرتبط با حوزه کاری
 • در یادگیری مستمر روش ها و سازوکار انجام کارهای سازمانی
 • در تقویت و توسعه سرمایه اجتماعی
 • در تقویت گفتمان ایرانیان پوشش
 • در پایبندی به قوانین و مقررات عمومی کشور
 • در تقویت فضای اخلاقی و همکاری در شرکت
 • در تقویت رویکرد رقابت توام با همکاری در تعامل با دیگر رقبا
 • در رعایت انصاف و عدالت در تدارک خدمات به مشتریان

آری باید همواره در فکر توانمندسازی خودمان باشیم و برای ارتقای شرکت ایرانیان پوشش و شاخ برگ آن از هیچ کوششی فروگذار نکنیم. بنده به عنوان سکاندار این مجموعه، متقابلا قول می دهم در این مسیر سرمایه­گذاری بکنیم و تمام توان خود را بکار بگیریم تا بسترهای لازم برای ایجاد محیط کاری اخلاقی، انگیزاننده، جذاب، و معنادار برای کار کردن و هنرنمایی های شما فراهم کنم.

مطلب قبلیروابط عمومی‌های برتر صنعت بیمه معرفی شدند
مطلب بعدی«سالنامه آماري ۱۳۹۶ صنعت بيمه» منتشر شد