ايران و روسيه تفاهم نامه بيمه گری امضا کردند

ايران و روسيه تفاهم نامه بيمه گری امضا کردند


"تفاهم نامه بيمه هاي اتکايي ظهر امروز (چهارشنبه) به امضاي «عبدالناصر همتي» رئيس کل بيمه مرکزي و «نيکولاي گلوشين»، رئيس کل شرکت بيمه اتکايي روسيه رسيد."

به گزارش مراقب بیمه از روابط عمومی بيمه مرکزي،رئيس کل در آيين امضاي اين تفاهم نامه، پرداختن به نقش مهم بيمه و بيمه اتکايي در تقويت تجارت خارجي و فرامنطقه اي، توسعه اقتصادي، اتحاد و يکپارچگي اجتماعي ۲ کشور را از مفاد اين تفاهم نامه ذکر کرد.
همتي ضمن تاکيد بر ضرورت ارتقاي همکاري هاي فني و تخصصي اتکايي، هماهنگ سازي بيمه نامه هاي اتکايي داراي اولويت زياد و در چارچوب قوانين و مقررات ملي ۲ کشور را بخشي از مناسبات طرفهاي اين تفاهم نامه ذکر کرد که نيازمند تعامل و اطمينان گسترده طرفين است.
وي تصريح کرد: بر اساس اين تفاهم نامه طرفين بايد زمينه حضور و فعاليت عاملين بيمه گري خود در بازارهاي بيمه طرف ديگر را، از طريق مشارکت با ساير شرکت‌هاي بيمه‌ و اتکايي فراهم ‌آورند.
رئيس کل بيمه مرکزي، تبادل دانش و تجارب را از ديگر بندهاي اين تفاهم نامه خواند و افزود: قرار است طرفين در زمينه هاي بيمه اتکايي و حاکميت شرکتي براي بيمه گران اتکايي، مديريت ريسک و انواع تکنيک هاي کاهش ريسک، کاربرد فناوري اطلاعات، تشويق آموزش و ارتقاي سطح مهارت، ارزيابي خسارت، روش هاي سرمايه گذاري منابع و ذخاير دانش و تجربيات خود را به طرف مقابل انتقال و آموزش دهند.
وي افزود: اعزام کارشناسان اداري و متخصصين بيمه اتکايي ۲ کشور براي شرکت در سمينارها، دوره‌هاي تخصصي و کارگاههاي آموزشي موافقت شد تا ارتقاي دانش فني و تخصصي را فراهم سازد.
براساس اين تفاهمنامه، طرفين متعهد شدند براي واگذاري و قبولي بيمه‌هاي اتکايي و توسعه تبادلات متقابل اتکايي، همکاري کنند و هريک گسترش فعاليت هاي مرتبط با منافع متقابل را تسهيل و به منظور ارايه پوشش اتکايي براي ريسک هاي پيشنهادي از طريق قراردادهاي اتکايي، همکاري کنند.
اين تفاهم نامه در ۹ ماده تنظيم و از تاريخ امضاي ۲ کشور شکل اجرايي به خود مي گيرد.
به گزارش ايرنا، ، ايران و روسيه دي ماه پارسال توافق نامه بانکي در مسکو امضا کردند که اين توافق نامه دربرگيرنده خط اعتباري براي اختصاص به اجراي پروژه هاي عمراني و توليدي در جمهوري اسلامي ايران است که پوشش بيمه اين خط اعتباري بر عهده موسسه بيمه«اکسيار» روسيه است.
توافق نامه مزبور در چارچوب يادداشت تفاهم ميان بانک مرکزي جمهوري اسلاميي ايران و اکسيم بانک روسيه است که در سال ۹۶ ميان طرفين امضا شده بود.

print


انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : 99


نظر دهید !!!

نظر شما برای “ايران و روسيه تفاهم نامه بيمه گری امضا کردند”

قالب وردپرس