بیمه سلامت بازاریاب تلفنی ندارد

بیمه سلامت بازاریاب تلفنی ندارد


"مدیر کل بیمه سلامت استان تهران روز شنبه در نشست خبری در محل اداره کل بیمه سلامت استان تهران افزود: این سازمان فقط متولی بیمه پایه درمانی افراد است و هیچ فعالیت و وظیفه ای در حوزه بیمه تکمیلی ندارد."

به گزارش مراقب بیمه، مدیر کل بیمه سلامت استان تهران روز شنبه در نشست خبری در محل اداره کل بیمه سلامت استان تهران افزود: این سازمان فقط متولی بیمه پایه درمانی افراد است و هیچ فعالیت و وظیفه ای در حوزه بیمه تکمیلی ندارد.

وی افزود: این سازمان با بیمه شدگان فقط از طریق ۵۷ دفتر پیشخوان دولت در تهران و ۳۰ دفتر در شهرستان‌های این استان مرتبط است. این دفاتر فقط خدمات صدور دفترچه را انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به برخی شرکت‌ها و افراد مجوز داده که به واسطه آن می‌توانند برای خدمات پزشکی بازاریابی انجام دهند. این شرکت های بازاریابی نمی‌توانند به مردم بگویند خدمات بیمه تکمیلی همراه با بیمه پایه سلامت ارائه می دهند.
به گفته فرزین این بازاریابی‌ها مشکل خاصی ندارند، اما این شرکت های بازاریابی حق ندارند به بهانه بازاریابی وجهی از مردم دریافت کنند و اگر قرار است وجهی دریافت شود باید از طریق شرکت های بیمه تجاری و بابت خدمات بیمه تکمیلی باشد و در هیچ قانونی نیز مصوب نشده که طبق آن پوشش بیمه‌ای برای مردم اجباری باشد.
وی ادامه داد: خدمات سازمان بیمه سلامت فقط از طریق دفاتر پیشخوان دولت ارائه می‌شود و برای آن نیز بازاریابی ندارد. پوشش خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت حاکمیتی است.
فرزین اضافه کرد: قانونی بر اجباری بودن خدمات بیمه تکمیلی وجود ندارد و هیچ‌ فردی تحت هیچ عنوانی نمی‌تواند مردم را برای انجام بیمه اجبار کند.
وی در ادامه به بخشنامه جدید دبیرخانه شورای عالی بیمه درباره کاهش پوشش بیمه ای ۸۰ قلم داروی بدون نسخه اشاره کرد و گفت: طبق این بخشنامه، این ۸۰ قلم دارو فقط در بخش بستری و همچنین خدمات سرپایی برای افراد زیر ۱۲ سال پوشش بیمه‌ای دارند.
به گفته این مسئول حوزه بیمه سلامت، این داروها حتی اگر پوشش بیمه‌ای نیز نداشته باشند هزینه زیادی ندارند و جزو ۱۰ داروی پرهزینه حساب نمی‌شوند.

 

منبع : ایرنا

print


انتشار : ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
تعداد بازدید : 138


نظر دهید !!!

نظر شما برای “بیمه سلامت بازاریاب تلفنی ندارد”

قالب وردپرس