پیام هیأت مدیره به مجمع فوق‌العاده صاحبان سهام بیمه سامان

پیام هیأت مدیره به مجمع فوق‌العاده صاحبان سهام بیمه سامانبه گزارش مراقب بیمه از روابط عمومی بیمه سامان پیام هیات مدیره به مجمع فوق العاده صاحبان سهام بیمه سامان به شرح زیر می باشد:

همانگونه که مستحضرید پیرو مصوبه هیأت وزیران مورخ ۱۳۹۱/۰۵/۰۱، حداقل سرمایه شرکتهای بیمه مستقیم فعال در رشته‌های زندگی و غیر زندگی (شرکت‌های بیمه مختلط)، به مبلغ ۲,۵۰۰ میلیارد ريال افزایش یافت. این مصوبه در جلسه هیأت وزیران مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ مورد بازنگری قرار گرفت و رقم حداقل سرمایه شرکت‌های بیمه مختلط مبلغ ۱,۵۰۰ میلیارد ريال تعیین گردید. بر این اساس شرکت‌های بیمه ملزم گردیدند تا پایان سال ۱۳۹۶ سرمایه خود را با حداقل های تعیین شده منطبق کنند. شرکت بیمه سامان نیز بر اساس مصوبه مورخ ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ شورایعالی بیمه موظف به افزایش سرمایه خود تا مبلغ ۱,۵۰۰ میلیارد ريال شده است.
▫️در راستای حفظ توانگری مالی شرکت و همچنین انطباق با مقررات مذکور شرکت در چند نوبت نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام نمود. افزایش سرمایه از مبلغ ۲۰۰ میلیارد ريال به ۲۸۰ میلیارد ريال در سال ۱۳۸۹، ۲۸۰ میلیارد ريال به ۴۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲، ۴۰۰ میلیارد ریال به ۶۱۸ میلیارد ريال در سال ۱۳۹۵، و ۶۱۸ میلیارد ريال به ۴/۸۰۳ میلیارد ريال در سال ۱۳۹۶ انجام و ثبت شده که با توجه به سودآوری شرکت بخش اصلی افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مطالبات سهامداران تأمین شده است.
▫️شرکت در برنامه راهبردی خود تا پایان سال ۱۴۰۰، روند افزایشی میزان سهم از بازار و درآمد حق بیمه را برنامه ریزی کرده است. همچنین قصد داریم نسبت توانگری مالی شرکت را همواره بالاتر از ۱۲۰ درصد حفظ و این نسبت را هر سال به هدف ۱۸۰ درصد نزدیک تر کنیم. بدین جهت لازم است روند افزایش سرمایه شرکت طی سال‌های آتی نیز حفظ و بگونه ای برنامه ریزی شود که در هر دوره مالی بخشی از سود قابل تخصیص شرکت به افزایش سرمایه تخصیص یابد.
▫️توسعه فعالیت و رشد سودآوری شرکت صرفاً با تمرکز بر تأمین رضایت مشتریان حاصل می شود که در این مسیر ارتقاء توان فنی و تخصصی همکاران و انضباط مالی شرکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و شرکت همواره در این جهت برنامه ریزی و اقدام کرده است. حاکمیت شرکتی مقوله ایست که اگرچه در بیمه سامان با تشکیل کمیته حسابرسی از سال ۱۳۸۶ با جدیت پیاده سازی و اجراء شده است، لیکن توسعه و راستی آزمایی مداوم سیستمهای کنترل داخلی در جهت مدیریت و کاهش ریسک مالی و عملیاتی شرکت از موضوعات اصلی جلسات هیأت مدیره می باشد.
▫️بازار بیمه کشور بیش از پیش رقابتی است و ما اعتقاد داریم اصلی ترین ابزار رقابت ما ارتقاء کیفیت خدماتی است که به بیمه گذاران، بیمه شدگان و خسارت دیدگان ارائه می کنیم. در این مسیر بهبود مستمر فرآیندها با محوریت وفادارسازی مشتریان، بهره گیری بیشتر از فناوری اطلاعات در جهت افزایش سهولت، سرعت و دقت در اجراء عملیات و از همه مهمتر آموزش مستمر و همراهی با همکاران شرکت در جهت تأمین هر چه بیشتر رضایت مشتریان از محورهای اصلی فعالیت ما می باشند.
▫️انضباط مالی، بهبود روش های وصول حق بیمه و افزایش هر چه بیشتر سرمایه گذاری های شرکت موضوعات پر اهمیت دیگری هستند که همواره دغدغه همکاران ما در حوزه مالی و سرمایه گذاری می باشند. با توجه به اینکه بیش از ۴۰ درصد فعالیت شرکت در حوزه بیمه های زندگی است و متوسط طول تعهد این نوع بیمه نامه ها حدود ۲۰ سال می باشد، هیات مدیره در کلیه برنامه ریزی ها تداوم فعالیت و سودآوری شرکت را در بازه بلند مدت در نظر گرفته و هیأت مدیره، مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت همواره تلاش می کنند نگاه بلند مدت به برنامه ریزی و پرهیز از اولویت قرار دادن دستاوردهای کوتاه مدت به اهداف بلند مدت را در لایه های مختلف شرکت ترویج نموده و تلاش می کنند این مهم را به عنوان یکی از ارزشهای اصلی شرکت نهادینه نمایند.
▫️در پایان از کلیه همکاران دلسوز و زحمتکش ستاد، مناطق، شعب و نمایندگان شرکت و همچنین کارگزاران رسمی بیمه تشکر و قدردانی کنیم. اگر برای شرکتمان در این چهارده سال فعالیت توفیقی حاصل شده است این را مدیون زحمات، پشتکار، تخصص و دلسوزی همه این عزیزان هستیم.
▫️همچنین لازم است از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان فرابورس و سایر نهاد های نظارتی که با اقدامات ارشادی و هدایت گر خود مسیر رشد و توسعه اقتصاد کشور و صنعت بیمه را هموار و اطمینان بخش نموده اند، کمال تشکر و امتنان را داشته باشیم.
▫️از کلیه سهامداران محترم شرکت بابت تداوم پشتیبانی و حمایت شما بزرگواران از سیاستهای هیأت مدیره در همه این سالها تشکر و قدردانی می کنیم. قطعاً اگر تدبیر، درایت و صبر و حمایت شما عزیزان از ابتدای فعالیت مان نبود، بیمه سامان نمی توانست به این جایگاه در صنعت بیمه و کشور عزیزمان دست یابد.

هیأت مدیره
شرکت بیمه سامان سهامی عام
بیست و هفتم دیماه هزار و سیصد و نود و شش

print


انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰

نظر دهید !!!

نظر شما برای “پیام هیأت مدیره به مجمع فوق‌العاده صاحبان سهام بیمه سامان”