از هدف‌گذاری افزایش سرمایه ۱۰۰۰ میلیاردی تا پوشش ریسک‌های مختلف

از هدف‌گذاری افزایش سرمایه ۱۰۰۰ میلیاردی تا پوشش ریسک‌های مختلف


" شرکت بیمه رازی از جمله شرکت هایی است که تصمیم دارد سرمایه خود را 200 میلیارد تومان به 500 میلیارد تومان برساند . "

شرکت بیمه رازی از جمله شرکت هایی است که تصمیم دارد سرمایه خود را ۲۰۰ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان برساند . 
به گزارش بانکداری ایرانی  ، اغلب شرکت های صنعت بیمه دارای سرمایه ای حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است این وضعیت سبب شده است تا  توانگری شرکت های بیمه به سطح مطلوبی نرسد.
بیمه رازی با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان دارای نسبت توانگری ۷۵ و در سطح ۲ قرار دارد بنابراین با افزایش سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی  قطعا نسبت توانگری به بالای ۱۰۰ و سطح توانگری هم به بالاتر از شرایط فعلی یعنی طح یک وارد می شود . 
بر همین اساس، مديرعامل بيمه رازي چندی پیش گفته بود: با درنظر داشتن شرايط سهامداران خرد، مطالعات اوليه افزايش سرمايه اين شرکت انجام و پيشنهاد آن به بورس اعلام شده است، در مرحله اول سرمايه بيمه رازي از ۲۰۰ ميليارد تومان به ۴۰۰ ميليارد تومان افزايش مي يابد و در مرحله بعد به ۵۰۰ ميليارد تومان مي‏رسد.
به همین روی ، در روزهای اخیر اطلاعیه افزاییش سرمایه در کدال نشست:با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور  اصلاح ساختار مالي، تامين سرمايه در گردش و حفظ نقدينگي، ترميم سطح و درصد توانگري مالي شرکت، حفظ مجوز فعاليت در کليه رشته‌هاي بيمه‌اي و همچنين کسب مجوز قبولي اتکايي که در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می شود.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
این بخشنامه از طرف شرکت بر روی کدال در حالی منتشر شده است که شرکت تصمیم دارد سرمایه را تا  پنج برابر افزایش داده وبه هزار میلیارد تومان برساند که در این صورت این شرت دارای بهترین گوشش ریسک را خواهد داشت و می تواند پوشش بیمه‌گری بزرگی را انجام دهد و در بین کلوپ شرکت های چندهزار میلیاردی قرار گیرد.
ارزیابی ریسک شرکت ها از جمله مسائل مهمی است که باید شرکت های بیمه همه جوانب ریسک را در نظر بگیرند  و تنها به بیرون از شرکت خلاصه نمی شود. بر همین اساس  باید ريسک هاي بيمه گري، ريسک هاي عملياتي، ريسک نقدينگي، ريسک سرمايه گذاري را در نظر داشته باشند .  به گفته معاون فني بيمه رازي ريسک هاي گوناگوني در يک شرکت بيمه وجود دارد که اگر بخواهيم به صورت خاص تر در حوزه فني آن ها را بررسي کنيم شامل ريسک هاي بيمه گري، ريسک هاي عملياتي، ريسک نقدينگي، ريسک سرمايه گذاري و … مي باشند.
  از نظر وی شرکت بيمه رازي با ارزيابي دقيق ريسک ها در هنگام صدور بيمه نامه تهيه يک بيمه نامه با شرايط و کلوزهاي خوب و در نهايت ارائه حق بيمه مناسب نهايت دقت را در صدور بيمه نامه با در نظر گرفتن درخواست ها و نيازهاي مشتري مي نمايد و همچنين در هنگام بروز حادثه با ارزيابي و کارشناسي دقيق خسارت و برآورد دقيق مبلغ با توجه به بيمه نامه صادر شده حداکثر تلاش خود را در کنترل ريسک هاي بيمه گري مي کند .از طرفي با دريافت در حق بيمه ها در سررسيدهاي مقرر سعي در کاهش ريسک نقدينگي شرکت خواهد داشت و با سرمايه گذاري مناسب حق بيمه ها به خصوص در حوزه بيمه هاي زندگي تلاش می کند .


انتشار : 26 اسفند 1397 - 08:12 -- کد خبر: 4479‘97’