تاکید دبیرکل سندیکای بیمه گران بر تعامل بیشتر کارگروههای تخصصی با بیمه مرکزی

تاکید دبیرکل سندیکای بیمه گران بر تعامل بیشتر کارگروههای تخصصی با بیمه مرکزیدبیرکل سندیکای بیمه گران با بیان اینکه در صورت لزوم نمایندگان بیمه مرکزی هم می توانند در کارگروه ها حضور یابند، اظهار داشت: برای تسریع در بررسی موضوعات مختلف ، بهتر است که با هماهنگی دبیران کارگروه ها، نمایندگان بیمه مرکزی در جلسات کارگروه ها حضور داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، سید محمد علیپور روز شنبه در جلسه شورای دبیران کارگروههای تخصصی از آمادگی ارکان عالی سندیکا برای پیگیری دستورالعمل ها، آیین نامه ها و یا قوانین پیشنهادی از سوی کارگروه های تخصصی در مجامع رسمی و قانونی از جمله مجلس شورای اسلامی و یا شورای عالی بیمه خبر داد.

وی با تاکید براینکه بسیاری از مشکلات اساسی صنعت بیمه می تواند با همکاری میان اعضای کارگروه های مختلف که متشکل از نمایندگان شرکت های بیمه هستند، حل شود، تصریح کرد: جلسات کارگروه ها باید منظم و با حضور مدیران برگزار شده و به شکلی ساماندهی شود که خروجی مناسبی برای شرکت های بیمه ای داشته باشند و مدیریت این مهم بر عهده دبیران کارگروههای تخصصی است..

دبیرکل سندیکای بیمه گران با اشاره به اینکه سندیکا سعی دارد تمامی موضوعات فنی ابتدا در کارگروه مربوطه بررسی شود از دبیران کارگروههای تخصصی خواست تنها بر روی موارد ارجاعی شورای عمومی و کمیسیون های تخصصی اکتفا نکنند و پیشنهادات و نظرات کارشناسی خود را برای پیشرفت صنعت بیمه ارائه نمایند.

علیپور همچنین از دبیر کارگروه تخصصی روابط عمومی خواست که در ارتباط با دیگر دبیران کارگروه ها، مواردی که قابلیت اطلاع رسانی دارند را بررسی کرده و کارگروه روابط عمومی نسبت به انعکاس مناسب آن اقدام نماید.

وی درباره موضوع ضمانت اجرای تصمیمات سندیکا خاطر نشان کرد: انشاءالله بزودی با اصلاح اساسنامه سندیکا این مشکل حل خواهد شد.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه در اواخر سال گذشته برای معافیت مالیاتی ارزش افزوده بیمه گامهای موثری برداریم، خاطر نشان کرد: امیدواریم با هماهنگی ها و رایزنی هایی که صورت گرفته، در لایحه ارایه شده دولت برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، معافیت لازم مشمول فعالیت های بیمه ای گردد.

گفتنی است در پایان این جلسه از دبیران سابق کارگروه های تخصصی سندیکا با اهدای لوحی، تقدیر بعمل آمد و احکام دبیران کارگروه های سیزده گانه نیز توسط دبیرکل اهدا گردید.


انتشار : 07 آبان 1397 - 09:08 -- کد خبر: 2630‘97’