بیمه مرکزی و حرکت به سمت خصوصی سازی کامل

بیمه مرکزی و حرکت به سمت خصوصی سازی کاملغلامرضا سليماني که در ديدار با رييس و اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي سخن مي گفت با اعلام اين مطلب افزود: صنعت بيمه با تکيه بر توان بخش خصوصي، توانگري مالي و همچنين سرمايه هاي انساني خود مي تواند در اقتصاد کلان کشور نقش هاي ارزنده تري نيز ايفا کند. وی در ادامه افزود: صنعت بيمه در هنگام تحريم ها بايد در بازار سرمايه و بورس، حضور جدي تري داشته باشد تا بتواند ريسک ها را در داخل کشور نگهداري و کنترل کند.

رييس کل بيمه مرکزي با تاکيد بر ضرورت ايجاد جذابيت هاي بيشتر براي ترغيب سرمايه گذاري در صنعت بيمه، تصريح کرد: تشويق مردم براي خريد بيمه نامه به خصوص در رشته بيمه هاي زندگي يک ضرورت آشکار است و ما به گونه اي برنامه ريزي کرده ايم که بيمه هاي زندگي را به سطح همگاني برسانيم.
رييس شوراي عالي بيمه با قدرداني از نگاه مثبت و توسعه گرايانه کميسيون اقتصادي مجلس به صنعت بيمه، اظهار داشت: صنعت بيمه، مجلس را در کنار خود احساس مي کند اما در خصوص حذف ماليات بر ارزش افزوده و برخي از عوارض پيش بيني شده در قانون، از خانه ملت انتظار مساعدت داريم.

وي حضور پررنگ شرکت بيمه ايران را در بازار بيمه به دليل الزامات قانوني ارزيابي کرد و از تصميم براي کاهش سهم بيمه هاي دولتي از بازار خبر داد.
رييس کل بيمه مرکزي از برنامه هاي بيمه مرکزي براي انتشار اوراق ريسک و عرضه آن در بازار بورس خبر داد و گفت: براي توانمندسازي صنعت بيمه هيچ راهي غير از بازارسازي و حضور پررنگ تر صنعت بيمه در بازار سرمايه وجود ندارد.
وي تاسيس صندوق حمايت از شرکت ها و موسسات بيمه اي را از نيازهاي جدي صنعت بيمه دانست و افزود: بيمه مرکزي به تمامي تعهدات نظارتي خود عمل کرده و ميزان ذخيره گيري شرکت ها را به طور مرتب کنترل مي کند اما راه اندازي اين صندوق براي مقابله با ريسک هاي پيش بيني نشده و مشکلات احتمالي ضرورت دارد.
دکتر غلامرضا سليماني در پايان با اشاره به دستاوردهاي بيمه مرکزي و صنعت بيمه در خصوص تکميل زيرساخت هاي فرهنگي به انتشار کتاب هاي بيمه اي و همچنين گنجاندن مفاهيم بيمه اي در کتب درسي، تصريح کرد: در بحث فرهنگسازي کارهاي خوبي صورت گرفته هر چند هنوز ظرفيت هاي زيادي در اين حوزه وجود دارد که بايد مورد توجه قرار بگيرد.
گفتني است در ادامه نشست مشترک هم انديشي توسعه و تقويت صنعت بيمه کشور، گزارش مفصلي از دستاوردها و عملکرد نهاد ناظر و صنعت بيمه توسط رييس کل بيمه مرکزي ارائه شد و سپس مديران عامل شرکت هاي بيمه و همچنين رييس و اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس به طرح ديدگاه هاي خود پرداختند.

print


انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷

نظر دهید !!!

نظر شما برای “بیمه مرکزی و حرکت به سمت خصوصی سازی کامل”