رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی:میزان رضایتمندی  بالای مردم از بیمه ایران موجب مباهات می باشد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی:میزان رضایتمندی بالای مردم از بیمه ایران موجب مباهات می باشدرئیس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت  : طبق بررسیهای به عمل آمده در بین اقشار مختلف مردم میزان رضایتمندی مردم از بیمه ایران بسیار بالا می باشد که این امر موجب مباهات می باشد

به گزارش پایگاه خبری مراقب بیمه به نقل از روابط عمومی بیمه ایران استان قزوین ، دکتر “داود محمدی ” روز سه شنبه در جریان دیدار با مدیر کل بیمه ایران استان قزوین ضمن تسلیت ماه محرم  و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) افزود : جایگاه بیمه ایران هم از منظر دستگاههای دولتی و حاکمیتی و هم از منظر عمومی و مردمی جایگاه ویژه ای است که این امر به واسطه اعتماد و اطمینان و آرامش خاطری است که در مواقع حوادث غیر مترقبه بیمه ایران برای مردم به وجود آورده است .

وی با بیان  اینک صنعت بیمه کشور باید تلاش مضاعف تری جهت نفوذ و رسوخ در عمق زندکی مردم نماید خاطر نشان کرد: علیرغم تلاشهای صورت گرفته انتظار بیشتری می رود که  بیمه بتواند در زندگی مردم به ویژه روستائیان وارد شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  گسترش صنعت بیمه نیازمند برنامه ریزی مدون و هدف گذاری در سطح کشور می باشد تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه ۱۹۰۰ روستا آسیب دید که خوشبختانه بیمه ایران در این بحران تلخ ، بسیار خوش  درخشید.

دکتر محمدی تصریح کرد: در امر بازسازی روستاها دولت از بضاعت کمی برخوردار است که این امر همت شرکتهای بیمه را در پرداخت خسارت می طلبد که کم کم باید چتر حمایتی بیمه در روستاها مانند شهرها نیز گسترش یابد.

نماینده مردم قزوین  ،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به هر میزان این امر گسترش یابد آسایش و اطمینان مردم به بیمه ها نیز افزایش خواهد یافت .

دکتر محمدی  همچنین خواستار افزایش صدور بیمه های آتش سوزی برای روستائیان شد و خاطرنشان کرد:کارشناسان بیمه جلساتی متعددی را با دهیاران و شوراهای اسلامی  روستاها برگزار و ضمن مهم برشمردن  این امر، صنعت بیمه را در بین این قشر عزیز فرهنگ سازی نمایند.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ افزود: در راستای گسترش این مهم باید کارشناسان شرکت بیمه ؛ ماهیت و فواید رشته های مختلف بیمه ای را برای مردم تبیین نمایند.

دکتر محمدی  تصریح کرد: بیمه و اقتصاد لازم و ملزوم یکدیگر و دو کفه ترازو در مناسبات اقتصادی و اجتماعی جامعه هستند، زیرا از یک طرف رفاه اقتصادی و توان مناسب خرید جامعه، موجب توجه و روی ‌آوری مردم برای تهیه پوشش‌های مناسب بیمه ‌ای و افزایش سهم بیمه در سبد هزینه خانواده‌ها می‌ شود و از طرف دیگر وجود بیمه بهبود وضعیت اقتصادی جامعه می‌ شود.

وی  ضمن ابزار امیدواری از افزایش ضریب نفوذ بیمه قول مساعد دادند که با رایزنی با مسوولین  ارشد استان مانع خروج حق بیمه از استان به کلان شهر شوند .

نماینده مجلس شورای اسلامی  در ادامه ضمن تاکید جدی بر عمق نفوذ ببمه به عنوان یک گام اساسی افزود: نکته بسیار مهمی که در شرکتهای بیمه باید مورد توجه قرار داد وضعیت شرکتهای بر اساس  شاخصهای ارزیابی عملکرد می باشد تا جایگاه بیمه ها مشخص گردد.

مدیر کل بیمه ایران استان قزوین در ادامه این جلسه ضمن تسلیت ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان  حضرت ابا عبداله الحسین ضمن بیان  سجایای اخلاقی آن بزرگوار و خوشامدگویی به نماینده مردم قزوین ،آبیک و البرز  گفت : بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه دولتی حدود ۸۳ سال قدمت دارد که در این مدت توانسته به خوبی به اقشار مختلف مردم خدمات رسانی نماید.

محسن شمس افزود: بیمه ایران تنها شرکت بیمه دولتی و بنیانگذار صنعت بیمه در کشور می باشد که از ۱۰۰درصد خسارت پرداختی در کل کشور ۸۰درصد آن مربوط به بیمه ایران می باشد.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت به طور میانگین ۳۰۰میلیارد ریال در سطح کشور در کلیه رشته های بیمه ای خسارت پرداخت می کند که این امر نشان از توانگری بالای این شرکت دارد.

این مسئول پرداخت خسارت بالای حادثه پلاسکو، مجتمع بوعلی ، زلزله کرمانشاه و… را تنها گوشه ای از خسارتهای بالای این شرکت عنوان کرد.

مدیر کل بیمه ایران استان قزوین تصریح کرد: در سال ۹۵، استان قزوین ۷۵۰میلیارد ریال و در سال  ۹۶، ۸۷۰میلیارد ریال خسارت در کلیه رشته ها پرداخت شد.

شمس کسب عنوان برتر مدیریت  برتر در ارزیابی گروه ۲ استانی ،  کسب  عنوان برتر در امر حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و دریافت لوح های متعدد از استانداری محترم قزوین و اقتصاد و دارایی … را از جمله عناوین مهم در زمان تصدی خود عنوان کرد.

این مسئول در ادامه ضمن انتقاد از برخی شرکتها و مراکز صنعتی گفت: دفتر مرکزی بسیاری از این شرکتها در تهران است و بالطبع  گردشهای مالی و بانکی آنها نیز در تهران انجام می شود درحالی که بسیاری از خدمات بیمه ای خود را از قزوین دریافت می کنند و این مشکلی است ما با آن روبرو هستیم.

این مسئول افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا شرکتهایی که با استان همکاری و همراهی نمی کنند بانکها نیز در ارائه تسهیلات با آنها همراهی نکنند.

شمس  برنامه اجرایی سال ۹۷ در شش محور ۱‏‏- ارتقا شفافیت و سلامت اداری ۲‏‏- اصلاح پرتفو و توسعه بیمه های زندگی ۳‏‏- مدیریت بهینه  صدور و خسارت (مدیریت ریسک ) ۴‏‏-افزایش فروش نقدی ۵‏‏- پیگیری وصول مطالبات ۶‏‏-  کنترل نقطه سربه سری رشته های بیمه ای عنوان کرد.

در ادامه این دیدار نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از ساختمان جدید بیمه ایران  واقع  بلوار مطهری قزوین در زمینی به مساحت ۶۰۰۰متر مربع  بازید و در جریان روند اجرایی ساخت پروژه قرار گرفت.

استان قزوین دارای  ۱۱۰نمایندگی فعال (حقیقی ،حقوقی و کارگزاری ) میباشد که از این تعداد ۴ شرکت خدمات بیمه ای  و ۱۱کارگزار میباشد.

 

print


انتشار : ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶

نظر دهید !!!

نظر شما برای “رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی:میزان رضایتمندی بالای مردم از بیمه ایران موجب مباهات می باشد”