انتقال بیمه اتکایی خارجی به بیمه گر داخلی
غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی;

انتقال بیمه اتکایی خارجی به بیمه گر داخلی


"بنا به اعلام رییس کل بیمه مرکزی، سهم رشته بیمه شخص ثالث ٣٨.٨ درصد، درمان ١٩.٢ درصد و زندگی ١٣ درصد از کل بیمه نامه های صادره بوده است."

به گزارش مراقب بیمه، سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در تشریح عملکرد صنعت بیمه کشور گفت: در ۴ ماه نخست امسال نزدیک به ۱۱ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی بوده و میزان خسارت نیز ۶ هزار و هفتصد میلیارد تومان بوده است. همچنین حق بیمه تولیدی حدود ٢٣.٤ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه افزود: از کل شرکت‌های بیمه‌ای ،تقریبا ۹۰ درصد آنها مجامع خود را تشکیل داده‌اند، جز بیمه ایران که بیمه دولتی و بزرگی است تمامی شرکت‌ها نسبت به آن اقدام کرده‌اند و بنده در جلساتی که با مدیران شرکت‌های بیمه داشته‌ام تکلیف کردم تا در مورد صورت‌های مالی و اصلاحات در صورت‌های مالی ۹۶ اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته سلیمانی امیری، سهم رشته بیمه شخص ثالث ٣٨.٨ درصد، درمان ١٩.٢ درصد و زندگی ١٣ درصد از کل بیمه نامه های صادره بوده است.

رییس کل بیمه مرکزی درباره اینکه آیا برنامه‌ای برای ادغام شرکت های بیمه دارید یا خیر، گفت: باید ابتدا آمادگی بین سهامداران وجود داشته باشد؛ ما به عنوان ناظر نمی توانیم بگوییم که شرکت ها با هم ادغام شوند. البته گفتنی است برخی شرکت‌ها وضعیت خوبی دارند ولی روی چند شرکت در حال برنامه ریزی هستیم.

وی در مورد واگذاری سهام بیمه ایران گفت: بیمه ایران یک شرکت دولتی است و به دنبال آن هستیم تا پس از اصلاح قانون واگذاری سهام آن را انجام دهیم، ما به دنبال اصلاح ساختار و فعال شدن در بازار هستیم.

سلیمانی در مورد تاثیر تحریم‌ها و به ویژه خروج آمریکا از برجام بر صنعت بیمه اتکایی گفت: با امضای برجام بسیاری از شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی علاقمند با استفاده از فضای باز وارد کشور شدند و طی قراردادهایی بخشی از حق بیمه به آنها واگذار شد. اما پس از خروج آمریکا از برجام، برخی شرکت‌ها که با آمریکا مراوداتی داشتند اعلام خروج از صنعت بیمه کشور را کردند.

وی گفت: خوشبختانه توان شرکت های ایرانی و بیمه مرکزی به اندازه ای هست که بتوان اتکایی را به داخل کشور انتقال داد.

وی افزود: تمامی پوشش های اتکایی در بخش هوایی و دریایی را به خارج ارسال نکرده بودیم و زمانی که شرکت های اتکایی همکاری خود را قطع کردند، پوشش های اتکایی به داخل کشور انتقال داده شد.

print


انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : 273


نظر دهید !!!

نظر شما برای “انتقال بیمه اتکایی خارجی به بیمه گر داخلی”

قالب وردپرس