گسترش چتر حمایتی بیمه برای کاهش هزینه های مردم
اولین برنامه رییس کل بیمه مرکزی

گسترش چتر حمایتی بیمه برای کاهش هزینه های مردمخبرگزاری مراقب بیمه به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر سلیمانی پس از دریافت رأی اعتماد، چشم انداز برنامه های آتی خود را برشمرد، که اهم آنها تلاش برای کاهش هزینه های درمانی مردم است.

دکتر سلیمانی در پاسخ به این سوال که مهم ترین اولویت ها برای سکانداری بیمه مرکزی چیست و چه برنامه هایی دارید، گفت: دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری در جلسه هیات دولت در بحث بیمه مسائل مهمی را مطرح نمودند که به نوعی مسیر آینده را با تحول بیشتر و رشد فزاینده ای ترسیم کردند. در خصوص اینکه یک بیمه قدرتمند و قوی لازم است که پوشش کاملی داشته باشد، بتواند هزینه های مردم را کاهش دهد و به گسترش چتر حمایتی و همچنین شفافیت رقابت منجر شود.
وی افزود: این مباحث، می طلبد که در مجموعه صندوقها و شرکت های بیمه ای تلاش بیشتری انجام شود. البته طبیعی است که در چنین وضعیتی به یک مجموعه بیمه ای با توانگری بالا نیاز است تا با توانگری مالی بالا بتواند تعهدات آتی را قبول کند و ریسک پذیر باشد. لذا در چنین شرایطی بایستی حتما ضریب نفوذ بیمه را افزایش داد. متاسفانه در کشور ما ضریب نفوذ بیمه ۲.۳ درصد است، در حالی که در کشورهای پیشرفته، نزدیک ۱۳ درصد است.
دکتر سلیمانی تاکید کرد: باید به سمت گسترش چتر حمایتی بیمه در کشور حرکت کرد. خوشبختانه مجموعه شرکت های بیمه ای در کشور از ظرفیت خیلی بالا همچون نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیل کرده برخوردار هست و هم از تجربه خیلی خوبی برخوردار است.


انتشار : 30 تیر 1397 - 13:04 -- کد خبر: 1868‘97’