نیمه دوم خردادماه عرضه بلوکی سهام شرکت های بیمه

نیمه دوم خردادماه عرضه بلوکی سهام شرکت های بیمهبه گزارش مراقب بیمه به نقل از فرابورس ایران، شرکت کارگزاری تدبیرگر سرمایه تعداد ۵۶ میلیون و ۲۳۸ هزار سهم بیمه سامان را که متعلق به صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد است به طور عمده و نقد یا نقد و اقساط از طریق عرضه در بازار فرابورس به فروش برساند.

بدین ترتیب در تاریخ نوزدهم خردادماه در بازار اول فرابورس ایران نزدیک به ۳٫۷۵ درصد از سهام غیر مدیریتی شرکت بیمه سامان در نماد «بساما۴» با قیمت پایه هر سهم ۴۵۰۰ ریال عرضه می‌شود که قیمت پایه کل این بلوک مدیریتی رقم ۲۵۳ میلیارد و ۷۱ میلیون ریال خواهد بود و خریداران برای حضور در رقابت خرید آن باید ۳ درصد از قیمت پایه کل را به صورت نقد یا ضمنانت‌نامه بانکی پرداخت کنند.

علاوه بر این در همین روز، سازمان خصوصی‌سازی۱۱٫۴۴ درصد از سهام شرکت بیمه اتکایی امین را که متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران است به طور عمده و نقد یا شرایطی از طریق عرضه در بازار دوم فرابورس ایران به فروش می‌رساند.

سپرده شرکت در واگذاری این میزان سهام نیز ۱۰ میلیارد و ۷۵۹ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۲۵ ریال تعیین شده و شرایط پرداخت ثمن معامله به صورت عمده و نقد یا شرایطی یعنی ۳۰ درصد نقد و مابقی اقساطِ مساوی شش‌ماهه طی ۴ سال با نرخ ۱۳ درصد در نظر گرفته شده است.


انتشار : 12 خرداد 1397 - 11:03 -- کد خبر: 1507‘97’