تحقق اصلاح ترکیب پرتفوی با مدیریت ریسک و نظارت بهینه
بیژن صادق در همایش سراسری مدیران ستادی و اجرایی بیمه‌دانا:

تحقق اصلاح ترکیب پرتفوی با مدیریت ریسک و نظارت بهینه


"نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، افزایش تلاش همگانی، برنامه‌ریزی و نظارت بهینه را از ابزارهای لازم برای اصلاح ترکیب پرتفوی عنوان کرد."

به گزارش مراقب بیمه از روابط عمومی بیمه دانا، بیژن صادق در سی و ششمین سمینار سراسری مدیران ستادی و اجرایی این شرکت در شهر بابلسر، با اشاره به عملکرد شرکت در سال گذشته و ترسیم چشمانداز سال جاری گفت: با توجه به افزایش فشارهای بینالمللی و شرایط خاص اقتصادی حاکم در کشور باید با هدف کاستن از مشکلات و حرکت به سمت اهداف کلان، با برنامهریزی بلند مدت، افزایش نظارتهای لازم و تلاش برای وصول مطالبات، ضمن اصلاح ترکیب پرتفوی، به سمت تحقق اهداف پیشبینی شده شرکت حرکت کنیم.

وی ضرورت بهرهگیری از تجارب و تخصص همکاران به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایههای شرکت را مورد تأکید قرار داد و گفت: طبق بررسیهای انجام شده در حوزه معاونتها و شعب به نظر میرسد با ارزیابی ریسک های مناسب میتوان به سودآوری شرکت کمک کرد.

بیژن صادق با ذکر آمار عملکرد مدیریت های ستادی و اجرایی در سال ۹۶ گفت: در سال گذشته شاهد تحقق ۱۰۳ درصدی بودجه، افزایش فروش نقدی، کاهش نسبت دوره وصول مطالبات، افزایش بازده سرمایهگذاریها و مدیریت بهینه منابع بودیم.

وی  همچنین با اشاره به بهبود شاخص توانگری مالی شرکت از ۷۶ به ۹۴، از رشد ۱۴ درصدی تعداد بیمه نامه های صادره در سال گذشته خبر داد و گفت: بیشترین رشد پرتفوی شرکت در سال گذشته مربوط به بیمه های مهندسی و کمترین افزایش نیز مربوط به بیمههای حوادث انفرادی است. همچنین طبق بررسیهای انجام شده، منطقه یک بیشترین رشد پرتفوی و منطقه سه نیز کمترین رشد پرتفوی را در سال گذشته دارا بودند.

دکتر صادق، تقویت بیمههای اموال و دقت در انتخاب ریسک را مورد اشاره قرار داد و یادآورشد: با توجه به خسارتهای سال قبل و پارهای از مطالبات، رؤسای شعب و شبکه فروش باید با افزایش نظارت‌‌ها، نسبت به وصول مطالبات معوق و وصول اسناد سررسید گذشته اقدام و هنگام انعقاد قراردادها و یا تمدید آنها به شرایط قرارداد و درصد ریسک آنها حتماً توجه کرد.

وی، خطاب به مدیرانستادی و اجرایی‌ خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ جانشین پروری را سرلوحه امور قرار دهیم تا در آینده شرکت با قدرت هر چه تمام تر در راستای اهداف خود حرکت کنیم. وی در ادامه جایگزینسازی را از برنامههای اساسی شرکت بر شمرد و خواستار همفکری، تعامل و انتقال تجارب مدیران به افراد واجد شرایط شد.

دکترصادق، در پایان اظهارات خود، تحقق اهداف مورد نظر در بودجه را مجدد مورد تأکید قرار داد و خواستار افزایش همکاریها، تعامل و همافزایی لازم برای ادامه روند رو به رشد شرکت شد.

print

انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : 110


نظر دهید !!!

نظر شما برای “تحقق اصلاح ترکیب پرتفوی با مدیریت ریسک و نظارت بهینه”

قالب وردپرس